Вести

Must-have колички за секое семејство!

Купувањето на детските колички и останата бебешка опрема можат да бидат големо финансиско оптеретување, па затоа мајките за почеток често се одлучуваат за сетови 3во1 или 2во1. Количките 3во1 ви нудат автоседиште јајце, длабока кошница и спортски дел, а сетовите 2во1 нуди автоседиште јајце и спортски дел.

Дознајте повеќе за тоа кога ќе одлучите за 3во1 колички кои FreeON сетови се најпопуларни кај мајките.

 

Кога да одберете количка 3во1?

Детската количка 3во1 е одличен избор за мајките кои сакаат со едно купување да ја набават целосно потребата од опрема за детето од раѓање и текот на првата година. Сетот се состои од 3 дела, автоседиште јајце група 0+, длабока кошница и спортски дел. Автоседиштето јајце ќе ви притреба веднаш по раѓањето, кога бебето ќе ги изнесете од болница, а ќе можете да го користите и во следните 9 до 10 месеци. Поради заоблената положба на детето, не се препорачува за долго возење, па затоа можете да го замените со длабоката кошница, каде малото ќе се одмара во нормална, за правилен развој на карлицата, положба.

Ако детето заспие во кошницата, едноставно трегнете ја од конструкцијата и оставете го детето да се одмори во неа, без будење или преместувања. По 6 месеци, кога детето ќе почне самостојно да седи, заменете ја длабоката кошница со пространото спортско седиште. Спортскиот дел можете да го вртите на конструкцијата во правецот на возење или во спротивна насока, а има и прилагодлив дел за потпирачот за грб, кој лесно можете да го приспособите на потребите на детето. Во случај детето да заспие, спуштете го потпирачот во лежечка положба, така што на детето секогаш ќе му биде удобно.

Најсестрани комплети детски колички

 

  • FreeON Comfort 3 во 1, количка за купување и шетање

 

FreeOn Comfort е една од најпопуларните сетови на 3во1 колички во нашата понуда. Автоседиштето јајце, длабоката кошница и спортскиот дел можат едноставно да се прикачат на лесната и компактна конструкција, која се склопува едноставно, и без тешкотија можете да ја понесете со вас. Автоседиштето јајце е наменето за деца до 13 кг тежина, пространата кошница до 6 месеци, а подоцна заменете ја со пространото и удобно спортско седиште во кое вашето дете ќе може да се вози до возраст од 3 години.

Благодарение на доработената конструкција, предните тркала со амортизери, подесување на рачката, прилагодливиот потпирач за нозе и пространата кошница за пазарење, количката е совршена за сите мамички кои уживаат во шопингот или прошетки на долги стази.

 

  • FreeON Vivere 3 во 1, за мајки кои сакаат да се во чекор со времето

 

Спортска и елегантна количка FreeON Vivere е вистинскиот избор за мамички кои сакаат тренди изглед на количка, со квалитетна конструкција и совршена функционалност. Освен лесната конструкција, автоседиштето 0+, кошницата на склопување и спортското седиште. Во сетот добивате и пространа кошница за шопинг, навлака за нозе, која ќе ви заштеди дополнително купување на зимска вреќа во текот на ладните месеци.

Благодарение на 4-те тркала, од кои предните се ротирачки и имаат можност за фиксирање, количката ќе ја туркате едноставно со една рака. Сребрената алуминиумска конструкција, покривот и перничињата на безбедносните појаси кои се поставени под ткаенината, делот за седење и навлаката за нозе, коќните рачки, ја импресионираат секоја тренди мама, а на детето му овозможуваат удобност.

 

 

  • FreeON Elegance 3 во1, со вас во секој чекор

 

FreeON Elegance е количка совршена за модерни и активни родители кои на своето малечко сакаат да му обезбедат удобно и безбедно возење, без оглед дали одите на прошетки во природа или низ европските метрополи. Количката е компактна, лесна за склопување и поради тоа станува незаменлив дел при патувања или излети.

Издржливите EVA тркала одлично се прилагодуваат на површината, без разлика дали се плочки, асфалт, калдрма. Без оглед на тоа каде сте тргнале со детето, возењето во автоседиштето, кошницата или спортското седиште секогаш ќе му биде удобно, па малото без никаков проблем ќе заспие.

 

  • FreeON Dream 3 во 1, количка од сонишата за алтивни родители кои најубаво се чувствуваат во природа.

 

За сите родители кои со децата обожаваат да се шетаат во природа и да побегнат од секојдневието, 3во1 FreeON Dream количката, е најдобриот избор. Не само што има компактна конструкција и квалитетни тркала, кои можат да се приспособат на различни терени, по желба можат да се прилагодат и на потребите и големината на детето.

Сетот вклучува конструкција, автоседиште јајце и кошница која според потребите се прилагодува во спортско седиште. Посебноста на оваа количка е тоа што кога е преклопена таа самостојно стои со што не морате да ја придржувате. Навлаката можете да ја перете во машина.

 

  • Детска количка 2 во 1 FreeON Action duo, финкционална и модерна

 

FreeON Action duo, е сет 2 во 1, составен од автоседиште од групата 0+ и спортско седиште, кое има прилагодлив грбен потпирач во 3 положби. Количката е лесна, благодарение на алуминиумската рамка, која овозможува едноставно склопување и ракување.

Предните тркала се ротирачки што на количката и овозможува поголема подвижност, а рачката може да се прилагоди на одговарачката висина и потреби. Ќе ве импресионира со својот модерен и безвременски дизајн, тренди пастелни бои и одлична цена.

 

Наскоро ви пристигнува бебето, а Вие уште не сте одбрале количка? Не го одложувајте купувањето повеќе и одберете сетови FreeON 3во1 или 2во1, на кои ние ќе ви подариме 13% попуст од 17.3 до 22.3.2021.