Вести

FreeON хранилки кои ќе ве воодушеват

Хранилките оддамна не се само столчиња за хранење. Тие се столчиња во кои детето поминува голем дел од деството, учи нови вкусови, ги има првите допири со храната, ги запознава семејните навики, учи бонтон… така што хранилките мора да бидат удобно и безбедно место џс детето кое ќе ги доживее своите авантури со хранењето, вкусовите…Разноликоста во понудата на FreeON хранилки одличен избор на се. Од дрвени, високи и преносливи хранилки – за секое семејство по нешто. Проверите и одберете ја идеалната хранилка за своето дете!

Дрвени хранилки со безвременски дизајн

Дрвото е првиот избор на сите млади и совесни мајки, па нека не ве чуди што дрвените хранилки се се почест дел од мебелот на младите брачни парови. Изработени се од природни и офржливи материјали, а дизајнот е многу минималистички и безвременски. Исто така, се практични бидејќи нема многу места каде може да се сокрие нечистотија. Се чистат брзо и едноставно , само со влажна крпа. Иако можат да изгледаат помалку неудобни, тоа не е така бидејќи ги имаат сите функции, како што се подесување на висина, до можноста за подесување на потпирачот за грб, со навлака на седиштето, послужавник кој се отстранува и безбедносен појас. Хранилката FreeON Chef лесно може да се мери со дизајнерските марки на хранилки, но за многу поповолна цена, во изглед и функционалност. Наш посебен избор е хранилката FreeON Exclusive 270 °, чие седиште може да се врти во двете насоки, без потреба за преместување на хранилката.

Високи хранилки за удобност на малите во текот на хранењето

Високите хранилки се оние класични хранилки во кои малите ја започнуваат авантурата наречена хранење. Тие ја инспирираат семејната атмосфера со детски мотиви и живи бои. Обично имаат конструкција од лесен материјал кој лесно, брзо и едноставно се склопува. На тој начин хранилката може да се преклопи кога нема да ја користите или ако немате многу простор. Тие имаат меки навлаки кои го прават седењето за детето удобно, како за време, така и по оброкот. Хранилките на FreeON имаат потпирач за грб кој се прилагодува и послужавник кој се вади, така што можете да ја користите и како хранилка и како столче.  Хранилките имаат голем послужавник што може да ви гарантира дека сета храна која нема да заврши во устата на детето, нема да заврши на подот. Иако изгледаат сложено, главно лесно се склопуваат. Дизајнирани се на тој начин лесно да се чистат и навлаката да може да се пере во машина за облека.

Пренослива хранилка, за дома, за на посета или патување

Често сте на ручек кај баба и дедо или на пикник со пријателите? Поради малата големина и компактонст, преносливата хранилка е совршена за употреба додека сте на посета, во ресторан, на одмор или на популарно семејно патување. Едноставно се подготвува и се става во багажникот на автомобилот и така ви помага да ја избегнете неугодната ситуација кога хранилка не ви е достапна. Можете да ја користите и дома ако имате мал дом и ви недостига простор бидејќи хранилката се  зголемува. Таа е модерна и практична пренослива хранилка, FreeON Mini може едноставно да ја замени високата хранилка. Таа е целосно безбедна и стабилна хранилка со можност за подесување на 3 висини, а практичните играчки им помагаат на децата да седат на столчето за једење, што е посебно важно при посети на ресторани и учење на бонтон.

Сега кога сте тука, не ја пропуштајте нашата одлична понуда! Помеѓу 21. и 26. април попуст од 13% на хранилки, лигавчиња, тетра пелени. Попустот се однесува и на гнезда, перници за доење и постелнини за разиграни детски соби! Има по нешто, за секого.