Вести

5 ситуации кои ќе ви ги олеснат релаксаторите за бебе

Никој не вели дека е лесно да се биде мама. Покрај грижата за детето, тука е и грижата за домот, за себе, за работата, семејството, пријателите…Прочитајте во кои 5 ситуации овој мал помошник во облик на лежалка или лулашка, може да ви заштеди стрес и грижи.

1. Подготовка на храна во кујната

Ако истовремено работите неколку задачи, готвењето на ручек со мало дете може да биде прилично захтевен проект. Поготово ако вашето дете почнало да ползи по подот и морате да внимавате на секој  негов чекор. Тогаш постои голема веројатност дека вашето дете ќе направи нешто што не смее, а другата веројатност е дека вам ручекот ќе ви »загори«, додека го подготвувате оброкот.

Вообичаениот начин за подготовка на храна е совршена прилика детето да се запознае со разновидноста на храната, а тоа ќе направи тоа во следните години да ја сака целата храна.

Ако готвите јадење кое бара многу труд, а детето ќе биде цело време во лежалка, потрудете се таа да биде удобна како FreeON Luxury, која има модерен изглед, му го здржува вниманието на детето со нежно лулање или музика.

2. Домашни обврски

Дали сте и вие една од тие мајки кои никогаш немаат доволно време за чистење и затоа секогаш се трудите тоа да го направите тоа додека бебето спие? Зошто попладневниот одмор на вашето дете не го искористите и како свој и не ги направите домашните обврски забавни со вашето дете? Додека детето мирно и тивко лежи во лежалата, можете да фрлите ѓубре, перете алишта, чистите со правосмукалка, да пеглате…поготово ако во меѓувреме и разговарате со него и го анимирате, домашните обврски ќе бидат вистинска детска претстава. Ако повеќе не го интересираат вашите чистачки способности, сигурно ќе го интересираат играчките на релаксаторот FreeON Happy. Ако детето не сака предолго да се седи на лежалката додека вие чистите, ставете го во кенгур и заедно сработете ги домашните работи.

3. Време за себе

Бебето го бара секој дел од вас, така да мрсната коса, нередовното туширање и повеќедневното носење на иста облека е секојдневние на секоја млада мама. Иако вам детето ви е приоритет, не заборавајте да одвоите време за себе. Одвојте неколку минути дневно и размазете се со рааботите во кои уживате. Подгответе си топла купка, вежбајте, истегнете се со јога, дозволете си средување, или маникир, се додека вашето малечко ве надгледува од удобната лулка. Релаксаторот FreeON Relax, посебно ќе ви одговара, бидејќи вашето малечко ќе биде заинтересирано од лулањето, слатките играчки и смирувачките мелодии.

4. Работа од дома

Дали сте и вие една од оние мајки кои работат дома дома, а истовремено и се грижат за бебето или евентуално и за постарото дете кое е во училиште? Потребни ви се неколку минути мир за во мир да можете да одговорите на меиловите или да нарачате нешто преку интернет. Ставете го детето во релаксаторот FreeON Balance, кој ќе го смири со нежно лулање и играчки, а може да се случи и тоа удобно да заспие.

5. Изработка на семејни карневалски маски

Дали сте и вие една од оние личности на кои ова им е добата со најдраги и најдобри години? Сакате да печете домашни крофни и да изработувате семејни карневалски маски? Нека не биде поинаку и оваа година, иако нема да биде карневал каков што сте навикнале. Сепак, одвојте време да направите карневалски маски и ставете ги следниот пат кога ќе одите на семејна прошетка или во посета на роднините. Ако размислите практично, и бебето да го ставите во еден од моделите на удобни FreeON кенгури.

Ако се пронајдовте во гореопишаните ситуации, крајно време е да помислите на лежалка за бебе.

Искористете го попустот од 13% на сите лежалки, лулки, релаксатори фотељи и кенгури од FreeON.

Побрзајте, акцијата трае од 10 до 15.02.2021 на www.freeon.mk.