Вести

Мамички советуваат: 10 производи кои ќе ги обожавате!

Мамички советуваат: 10 производи кои ќе ги обожавате!

Секоја мајка го сака најдоброто за своето дете. А, што се однесува до изборот на производи за бебе, најмногу се водиме од искуствата на другите мајки. Во продолжение прочитајте ги нивните совети за кои 10 производи гарантираат дека нема да зажалите што сте ги купиле, а ние ви нудиме и 15% попуст во периодот меѓу 3. и 8. Март!

1. Перница за доење, пред пораѓање

Бременоста е прекрасен период за секоја жена, иако во тој период можат да се соочат со многу тегоби како несоница или неудобност поради неприродна положба, удари кои ги прави детето со своето движење и слично. А, бидејќи одморот во текот на бременоста вреди злато, секоја искусна мама ќе ве советува што побрзо да почнете да користите перница за доење. Дури и пред да го запознаете вашето дете, перницата ќе ви помогне да спиење удобно на страна, бидејќи потпирачот ќе ви биде околу вратот, доколку долго време седите, на работа или во автомобил.

2. Тетра пелени – никогаш не се доволно

Тетра пелените се неизоставен додаток на секоја новопечена мама, како и на мајките со второ, трето, четврто дете. Секоја мајка секогаш има тетра пелена во својата торба, ако не за покривање, тогаш за бришење, чување на детето од сонце, подлога… Тетра пелените се дефинитивно многу попрактични од што мислите, па подобро е да имате повеќе, отколку помалку. Bubaba by FreeON тетра пелените се одличен избор. Симпатични пакувања со модерни бои ќе го разубавуваат секојдневието.

3. Користете квалитетна детска постелнина и меки прекривки

На прв поглед постелнинат можеби не ви се чини толку битна, но придонесува за добар сон на вашето дете. Детската постелнина Bubaba by FreeON  е изработена од мек и висококвалитетен материја кој е пријатен на допир и и овозможува на кожата на детето да „диши“, што значи дека на бебето нема да му биде топло и нема да се открива во текот на ноќта, што значи помалку будење за вас во текот на ноќта. Покрај тоа Bubaba by FreeON постелнината ја добивате во целосен сет, со дури и мека заштитна ограда. Можете да изберете од 10-делни до 2-делни постелнини. Покрај постелнината, многу мајки на детето му купуваат и прво меко ќебенце кое ќе го следи низ детството и ќе му дава чувство на топлина, удобност и безбедност, дури и кога родителите нема да се во близина.

4. Креветче Close & Free – намалува будење и станување во текот на ноќта

Малку мајки успеваат да ја преспијат ноќта. Со доаѓањето на бебето, будењето сред ноќ може да стане секојдневие. Како да го олесните овој период? Со помош на креветчето FreeON Close & Free ќе го намалите будењето и ноќното шетање. Креветите се дизајнирани да бидат до вашиот кревет и овозможуваат одмор меѓу вас и бебето. Кога детето плаче, само повлечете го кон себе, без станување и палење на светлото кое уште повеќе ќе му го поремети сонот на бебето.

5. Со едно купување решете 3 посебни – одберете количка 3 во 1

Купувањето на детки производи може да претставуваат поприличен финансиски трошок, затоа комбинација на неколку производи во еден или сето производи се добар избор. Во нашата понуда имаме како такви 3 во 1 колички FreeON trio Move и FreeON trio Comfort. Со нивниот избор довибате квалитетни и лесни колички кои ќе ви ја проужат неизоставената комбинација на количка, долабока кошнива и автоседиште. Автоседиштето одговара за деца од раѓање па затоа е одличен избор за излегување од болница, а длабоката кошница е совршена за првите прошетки, додека количката може да се користи подолг временски период и откако детето ќе почне самостојно да седи.

6.Автоседиште – секогаш ново – неупотребено

Подарувањето на работи за бебе е секогаш добредојдено и многу родители користат позајмена или подарена опрема за своето бебе. Но, автоседиштето е една од работиме која не се наследува. Автоседиштето е најважниот додаток за дете, затоа секогаш препорачуваме да купите ново. Со одбирањето на автоседиштето, одбирате безбедност за детето, и само со автоседиште со стандард кој одговара можете да бидете сигурни дека не е оштетени или деформирани. За целосна удобност во текот на возењето, од широката понуда на FreeON автоседишта одберете го она кое одговара на големината на вашето дете, а уште подобро и групата која ќе го служи во текот на годините. Тука прочитајте што се треба да знаете пред да купите автоседиште.

7. Кенгурот е закон!

Да одберете кенгур или не? Мислењата се поделени…Но, одбирањето на кенгур секако ќе ви го олесни секојдневието. Бебето секогаш ќе биде со вас, а вашите раце слободни. Одличен е за да ги извршувате домашните задачи како чистење, усисување, припрема на оброк…

8. Одберете хранилка која расте со детето

Кога ќе започнете со воведување на густа грана, време е за првата хранилка. На пазарот има многу хранилки, но секоја мама ќе ве советува да ја одберете онаа која најдолго ќе ви служи. Тоа значи што ќе може да се прилагоди на различни висини, потпирачот за грб да може да се прилагодува и да е компактен и безбеден за детето. Некои хранилки на FreeON отидоа и чекор понатаму бидејќи можете да ги извадите дел од ногарките и да го користите како самостојно столче. Кои 4 хранилки за деца FreeON ги препорачуваат мајките, прочитајте тука.

9. Верувајте ни, транспортното креветче добро ќе ви дојде  

Веројатно мислите дека транспортното креветче е производ кој вам не ви е моментално потребно. Можеби моментално не ви е, но ќе бидете воодушевени со производот кога за прв пат ќе отидете на одмор. Бебето не само што ќе спие во креветче во кое е навикнато, туку важен е и безбедносниот и хигиенскиот аспект на сопствениот кревет. Транспортните кревети FreeON дизајнирани се за брза и едноставна монтажа и демонтажа, имаат удобно дно, мрежа и високи страни за детето да не може да излезе надвор. Покрај тоа, транспортниот кревет не е практичен само за спиење. Кога ви се потребни неколку минути за себе, можете детето слободно да го оставите во креветчето, да му дадете играчки и да биде на безбедно.

10. Одберете функционална количка

Кога станува збор за избор на спортска количка, 3 работи се значајни: компактност, практичност и квалитет. Компактност значи одбраната количка да можете да ја возите на различни површини. Практичноста значи дека лесно може да се состави и склопи, по можност на едно копче. На крај, квалитетот значи дека таа е изработена од квалитетни и лесни материјали со промислени детали, како предна заштита, продолжен покрив, безбедносни рефлектори, кошница за намирници… Кои 3 спортски колички FreeON мамичките ги оцениле за најдобри, прочитајте тука.

Постои ли некој производ кој вам ви е потребен од нашиот попис? Искористете го попустот од -15% на одбраните FreeON производи кои ги обожаваат мамичките! Акцијата трае од 3. до 8. март.