Вести

10 „must have“ производи за деца

Пролетта доаѓа, веќе е зад аголот… Во продолжение ви ја откриваме опремата за бебиња FreeON, која ќе биде многу корисна по доаѓањето на бебето.

1. Детска количка – за искористување на сончевите зраци додека шетате

Сeкоја мајка ужива топлите и пријатни денови да

ги искористи за прошетки со детето.

Шетањето на свеж воздух е добро за физичката и психичката благосостојба на мајката, а во исто време благотворно делува и на детето, бидејќи ќе се измори и нежно ќе заспие.

Убавото време можете да го искористите за прошетки и дружење со пријателите и нивните малечки кои одамна не сте ги виделе, а веруваме дека има и такви…

За безгрижно шетање по разни терени, изберете практична и функционална спортска количка – FreeON NANO, а доколку очекувате принова, тогаш изберете ја количката FreeON FANTASY 3во1.

2. Ако сонцето се скрие зад облаците, ќе ви биде потребно ќебе

Иако попладневните температури веќе се приближно исти како во пролет, зимата сè уште е присутна. Поради оваа причина, секогаш имајте при рака топло бебешко ќебе што ќе го користите кога сонцето ќе се скрие зад облаците. Ќебето не само што е задолжително во зимските месеци, туку добро ќе ви дојде во текот на летните месеци, на пример ако се одлучите за летен пикник во парк, кратка пауза или игра на трева. Погледнете ја понудата на Bubaba од FreeON ќебиња.

3. За хранење, ја препорачуваме хранилката FreeON Tin.

Се ближи моментот кога ќе почнете да му воведувате тврди оброци на вашето малечко? Тогаш е време да се запознаете со FreeON хранилките, но особено ја препорачуваме FreeON хранилката Tin. Модерна хранилка, која може да се опише со само 3 збора: функционална, практична и корисна.

4. Со тетра пелени не можете да погрешите – никогаш нема да ги има премногу

Тетра пелените се незаменлив додаток, без разлика на возраста на детето. Иако белите тетра пелени најчесто се користат за пресоблекување и бањање, се повеќе мајки се одлучуваат за тренди тетра пелени во шарени бои и различен дизајн.

Тетра пелените Bubaba од FreeOn совршено ќе се вклопат во се, а во исто време ќе му ја пружат сета потребна мекост и удобност на детето бидејќи се направени од 100% памук.

5. Автоседиште за безгрижно дружење во автомобилот

Пролетта е идеално време за семејни патувања и излети. Доколку патувате со автомобил, пред се внимавајте на безбедноста на детето, што значи дека мора да изберете автомобилско седиште кое ги исполнува сите безбедносни стандарди и има дополнителна заштита. Покрај безбедноста, важно е седиштето на автомобилот да е удобно и материјалите да бидат удобни на допир. Бидејќи патувањето ќе трае подолго отколку што детето е навикнато, не заборавајте за играчките и додатоците што детето ќе ги користи додека вози. Автомобилските седишта за долги растојанија со седиште за вртење за 360 ° се особено практични, бидејќи можете да го храните, забавувате или утешите вашето дете на задното седиште со едноставно вртење на седиштето кон себе со притискање на копче. Пронајдете ја комплетната понуда на седишта за автомобили FreeON овде.

6. Вреќа за спиење за удобен сон

Во текот на транзицијата на годишните времиња, вреќите за спиење се најдобриот производ кој ќе ви овозможи вам и на вашето дете мирен и пријатен ден.

Се ближи крајот на грејната сезона, но ноќите се уште се студени, па вреќата за спиење ја регулира топлината на детето и е најдоброто решение за ова време.

Не само што на бебето секогаш ќе му биде пријатно топло, туку и малечките помалку ќе се будат, бидејќи нема да може да ја симнат вреќата за спиење, како ќебе.

7. Држач за шише и мобилен телефон

Веруваме дека веќе сте имале ситуација кога на прошетка туркате количка, детето спие, и одеднаш некаде во вашата чанта телефонот ќе ви ѕвони. Катастрофата „само да не се разбуди малечкото“, постојано ја повторувате додека ја пребарувате чантата.

Ситуацијата можеби звучи малку филмски, но верувајте ми, идејата за универзален држач за шишиња, шише со вода или кафе во количка при шетање не е воопшто лоша, особено ако има удобен и практичен држач FreeON.

8. Практична торба за пресоблекување

Торбата за пресоблекување е еден од оние додатоци кои на почетокот мислите дека не ви се потребни, но наскоро ќе видите што ги прави посебни. Дизајнирани се специјално за мајки на кои им треба многу простор за пелени, каша, шишиња, облека, хидратантни марамчиња, играчки и се друго што му е потребно на бебето додека сте далеку од дома.

За да можете да се организирате и да имате се во торбата за пресоблекување FreeON Mommy Rules може да се стави на која било количка и има изолирана преграда за шише што ќе го одржува шишето топло.

9. Додатоци за детска активност

Обично зимата е време за мрзеливост и дружење дома, а пролетта е време кога се впуштаме во нови авантури и предизвици. Прошетајте со вашето бебе или постарите браќа и сестри со количка, трицикл и тротинет. Постарите деца сигурно ќе бидат заинтересирани за скутер или скејтборд.

10. Bubaba од FreeON постелнина

Пролетта е време кога зимската облека ја заменуваме со летна, па многу мајки тоа време го користат за прегледување на детската облека и работи кои ќе ги складираат или ќе ги подарат на загрозените семејства. Сигурно ќе има постелнина, која можете да ја замените со мека, лесна, квалитетна и воздушна постелнина Bubaba од FreeON. Постелнината е изработена од квалитетни и меки материјали кои се удобни на допир и му овозможуваат на детето да дише.
Покрај тоа што ве плени со квалитет, убавите бои и атрактивниот дизајн се само додаток кој сигурно ќе ве воодушеви.