Вести

Само две цртички и животот се менува целосно!

Со веста дека сте бремени, вашиот живот почнува да се менува на некој чуден начин. Потоа следуваат девет месеци „гнездење“ додека се подготвувате за доаѓањето на вашето бебе, а кога ќе пристигне денот  Д, ништо не е како порано. Родителството не е само најважната, туку и најпредизвикувачката улога, и како и се во животот, се состои од многу подеми и падови. Мајките со бебиња немаат време да размислуваат и многу ја ценат практичноста во тој период. Затоа, производите за бебиња FreeON честопати се нивниот прв избор, што го прави родителството удобно и безгрижно, а бебињата задоволни, смирени и среќни.

Кога ќе се појават две цртички

Дали се сеќавате на моментот кога дознавте дека во вас расте нов живот? Дали бевте еден од оние кои имаа чудно чувство што ви навестува дека нешто се случува, но сепак вестите ве погодија како молња од ведро небо? Планирано или не, во тој момент сте опкружени со бура од секакви мешани чувства. Еден момент скокаш од радост и плачеш од среќа, а следниот ги грицкаш ноктите и ја полниш главата со список на се што ти треба. Секоја жена ја доживува бременоста на свој начин и нема ништо лошо во тоа што понекогаш се чувствува депресивно, вознемирено или несигурно. Во денешно време, бремените жени и мајки се премногу оптоварени со фактот дека се мора да биде совршено, позитивно и најдобро. Во реалноста, родителството е предизвикувачка улога составена од пријатни и помалку пријатни моменти полни со лични грижи.

IG-obposteljica-organic-330

Стомакот расте и расте

Иако девет месеци звучат како многу, сите мајки тврдат дека времето минува премногу брзо, исто како и времето кога бебето расте. Бременоста е време што треба да го земете за себе и да се подготвите за доаѓањето на бебето. Често започнува со украсување на детската соба и најважната опрема, како што се креветчиња, маси и подлоги за пресоблекување, перници за доење, тетра пелени, прва облека и производи за нега на бебе, седишта за автомобил за бебиња. Бидејќи доаѓањето на нов член во семејството може да биде голем финансиски шок, производите на FreeON се одличен избор, бидејќи се карактеризираат со врвен квалитет по пристапни цени. Покрај тоа, многу производи на FreeON се дизајнирани да се прилагодат и користат долго време за различни намени.

Добредојде на бебето!

Честитки, стана мајка! Пред вас е огромно количество нежност, моменти полни со љубов, смеа и среќа, но и непроспиени ноќи, грижи и плач. Практичните производи на FreeON  ја олеснуваат улогата на родителството и ја прават попријатна и поедноставна, и во убави и во тешки времиња. Вечерта, додека бебето спие безбедно и мирно во креветчето или насмеано и задоволно на подлогата за пресоблекување, нашата задача е завршена. Секаде и на секој чекор, било да е тоа прошетка во спортска детска количка, на патувања на безбедно седиште за автомобил, или хранење на удобна и стабилна хранилка.

Rock` n ` roll може да почне!

Бебето расте, ужива во долги прошетки, наскоро би можело да почне да лази, да стане и со трепкање на очите ќе ги направи првите големи чекори или ќе седи независно на хранилка со лажица во рака. Детството е период кој поминува премногу брзо и секоја мајка може да се согласи со тоа. Внимателно избраните производи на FreeON стојат покрај вас во секое време за квалитетно искуство од непроценливото детство и создавање незаборавни спомени.

FreeON е словенечки бренд за детска опрема, присутен на пазарот од 2013 година. Нашиот асортиман на производи е поделен во четири главни категории:

  • Линијата Street нуди широк избор на модерни и функционални колички кои ги задоволуваат вкусовите, потребите и очекувањата на модерните семејства.
  • Линијата Car претставува широк спектар на детски седишта за автомобили кои му овозможуваат на детето да има сигурност и удобност при секој изминат километар. Автомобилските седишта се дизајнирани според потребите на децата и родителите, растејќи со нив во различни периоди од детството.
  • Линијата Home комбинира детски производи за домашна употреба, од хранилки, дубаци, кенгури, релаксатори, кои им овозможуваат на родителите безбедност на нивните деца, а децата слободно да истражуваат, навикнати на независност и активно учество во секојдневните задачи.
  • Линијата Sleep вклучува дрвен мебел, транспортни креветчиња, подлоги за пресоблекување, и текстилот Bubaba од FreeON со слатки мотиви и модерен дизајн. Широк спектар на текстилни производи, покрај тоа што се корисни, имаат и декоративна намена. Разгалете ги вашите малечки со удобни гнезда и перници за доење, слатки бањарки и крпи со уши, меки ќебиња, забавни фотелји и разиграни лигавчиња.

Времето на растење на вашето дете ќе помине премногу брзо, затоа користете го секој ден за нови авантури и искуства, а внимателно избраните производи на FreeON и Bubaba од FreeON ќе бидат тука за вас.

Не пропуштајте, прегледајте ги новите каталози за  детска опрема и модерни производи од текстил!
>> Каталог FreeON 2022
>> Каталог Bubaba од FreeON 2022