Вести

Идеи за најубави подароци за мајки со бебе

Празничниот декември е тука и со него е време да напишете писмо до Дедо Мраз и да посакате некој практичен подарок за вашето малечко! Во продолжение со вас ќе споделиме избрани FreeON детски додатоци кои се прекрасно изненадување под елката. Но, можете да ги земете и како инспирација за подарување на пријателки кои наскоро ќе станат мајки.

Перница за доење за идните мајки

Дали вашиот стомак се зголемува од ден на ден, а сонот ви сIG-blazina-za-dojenje Bubaba (Large)e скратува?

Помислете на перница за доење која ќе ви послужи како одлична потпора за поудобна положба за спиење во последните месеци од бременоста. Веројатно сфаќате дека секоја минута повеќе што ќе успеете да спиете сега е уште повредна.

Покрај поддршката за време на спиењето,     перницата ќе ви служи и подоцна, со соодветно вклопување и удобност за време на доењето, како и поддршка за вашето дете кога ќе стане поживо и поактивно.

Меките, удобни и шарени интересни перници за доење Bubaba од FreeON исто така можат да бидат одличен подарок за сите пријатели кои со нетрпение очекуваат принова.

Зимска вреќа за другарката без грижи да го вози своето најмило и во зима

Дали имате пријателка која станала мајка или наскоро ќе ја добие најубавата титула „мајка“? Дали веќе ги очекувате деновите кога ќе можете да се шетате со детска количка и заедно да разговарате со вашето бебе? Не дозволувајте зимското време да ве одвлече од тоа. Набавете си зимска вреќа за вашата количка, со која вашите малечки ќе уживаат во сета удобност и топлина дури и на долгите прошетки. Без разлика каква количка имате, зимските вреќи FreeON се универзални и одат со секој стил на количка.

Бебешки гнезда = втора најдобра работа покрај прегратката на мајката

Најубавиот подарок што можете да им го дадете на децата е вашето време и несебичната љубов. А бидејќи за жал не е можно постојано да се гушка и носи бебето, меките гнезда за бебето се второто најдобро нешто покрај мајчиниот скут.
Бебешките гнезда Bubaba од FreeON се рачно изработени од висококвалитетни и меки материјали кои им нудат на децата удобно и, пред сè, безбедно засолниште. Тие се наменети за спиење, одмор, и играње, а поместената и подигната облога гарантира дека детето е безбедно и заштитено од можни падови во секое време. Погледнете го широкиот асортиман на гнезда за бебиња Bubaba од FreeON.

Удобна постелнина за бебиња за мирен сон

Едно од поубавите изненадувања што можете да и ги посветите на мајка со бебе е удобната и квалитетна постелнина за креветче. Освен ќебиња и перници и преголеми навлаки, детската постелнина Bubaba by FreeON вклучува и заштитни рабови и перници, кои не само што го штитат креветчето туку и создаваат вистинско мало бајковито гнездо од него. Прекрасен подарок за роденден, прв Божиќ или прв роденден.

Тетра пелените никогаш не се премногу

IG-tetra

Откако ќе станете мајка, тетра пелените се задолжителен и незаменлив додаток на секој чекор. Ќе ги користите додека доите и храните, како и кога се пресоблекувате, спиете и играте. Секоја мајка ќе се радува на ново пакување тетра пелени, особено ако се направени од природни материјали или убави бои и мотиви, како што е случајот со Bubaba од FreeON.

Ќебе за да го овековечи растењето на детето
Во првата година од животот на детето, новите родители имаат многу „први“ моменти – од првите сантиметри до првиот заб, првите зборови и малите чекори… Мојата прва година прекрасен подарок што можете да им го дадете на младите родители. Ова ќе послужи како нежно, меко и топло ќебе за малото дете, но може да го користи и како позадина за фотографирање на своето дете додека расте. Достапен е во зелена и розова боја.

Доколку меѓу сите избрани предлози не сте нашле соодветен подарок за себе или за идната мајка во исчекување или со мало дете, разгледајте ја нашата web страна FreeOn и може ќе добиете некоја идеја повеќе.